Filtruj według

Kategorie
Szerokość
cm cm
Wysokość
cm cm
Głębokość
cm cm
Cena
Styl
Producenci
więcej... mniej
Kolorystyka
Filtruj

Typ funkcji spania

Jest 54 produktów.

Pokazano 1-12 z 54 pozycji

Sofy, kanapy i wersalki a typ funkcji spania

W trakcie zakupu sofy, kanapy czy wersalki z funkcją spania, warto zwrócić uwagę na system rozkładania mebla oraz szereg innych funkcjonalności, które wpływają na jakość snu i organizację wypoczynku. Wśród istotnych cech, jakie powinna spełniać nowoczesna i praktyczna sofa, wersalka albo kanapa, wymienić można m. in. duży pojemnik na pościel, komfort rozkładania oraz wygoda podczas snu. Ważne jest także to – czy podczas rozkładnia trzeba odsuwać mebel od ściany, co przy intensywnej eksploatacji może mieć wpływ na szybsze zużycie podłogi.

Meblowy sklep online Mebelpunkt to internetowa platforma, na której kupisz wersalki, kanapy i sofy z funkcją spania od najlepszych krajowych producentów, takich jak Meblar, Piaski, Puszman czy Laski. Aby idealnie dopasować mebel do indywidualnych preferencji, a także do wolnej przestrzeni w danym pomieszczeniu, należy przeanalizować optymalny sposób rozkładania. Jeśli chodzi o typ funkcji spania/rozkładania wersalki, sofy bądź kanapy, to na rynku można spotkać kilka systemów, pośród których najpopularniejszymi są: DL, klik-klak, wózek (półbelgijski) oraz puma (leopard).

Rozkładane sofy/kanapy z funkcją DL

Kanapy i sofy z systemem DL są bardzo łatwe do rozłożenia. W pierwszej kolejności wysuwa się bowiem siedzisko w kierunku środka pomieszczenia, a następnie kładzie się oparcie mebla. W ten sposób powstaje jednolita oraz sprężysta powierzchnia do spania, a dodatkowym atutem mebli z automatem DL – jest zazwyczaj obszerny, jednokomorowy pojemnik na pościel.

Prosty i skuteczny system rozkładania mebli do spania typu klik-klak

Mechanizm typu klik-klak dobrze znany jest osobom, które meblowały pokoje w okresie PRL-u, ponieważ w system ten wyposażane były ówczesne wersalki. Automat klik-klak jest prosty i niezawodny oraz zapewniający błyskawiczne rozłożenie mebla do spania. Wystarczy miarowo unieść siedzisko – aż do momentu usłyszenia charakterystycznego kliknięcia, a po opuszczeniu tego elementu – uzyskuje się płaską powierzchnię do spania. Z reguły wersalki/kanapy/sofy z systemem klik-klak posiadają na całej szerokości praktyczny schowek na pościel.

Obszerna powierzchnia spania – system „wózek”

W przypadku sofy/kanapy z automatem półbelgijskim, uzyskanie powierzchni do spania rozpoczyna się od wyciągnięcia spod siedziska ukrytego wózka. Taka konstrukcja wymaga już tylko położenia na konstrukcji materaca (np. piankowego lub sprężynowego), po czym łóżko jest gotowe do użytku. W zależności od modelu, w meblach wyposażonych w mechanizm wózkowy – może być dostępna przestrzeń do przechowywania pościeli. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość uzyskania stosunkowo dużej powierzchni spania przy niewielkiej sofie/kanapie.

System „puma” w nowoczesnych meblach z funkcją spania

W nowoczesnych meblach wyposażonych w funkcję spania, często spotkać można system rozkładnia typu „puma”, zwany również jako „leopard”. Powierzchnię do spania uzyskuje się jednym ruchem – poprzez delikatne uniesienie i pociągnięcie ku sobie siedziska. Dzięki temu, nie ma możliwości uszkodzenia podłogi (brak przesuwania), nie ma też potrzeby składania oparcia, a jedynie ściągnięcia luźnych poduszek, jeżeli znajdują się w zestawie.

Zadzwoń teraz Jesteśmy dostępni Pomożemy, doradzimy! zamknij Zadzwon teraz